"Wycinanki składanki" Entliczek Pentliczek, Trzylatki

Świat jest trójwymiarowy, każdy to wie! Projektuję i konstruuję papierowe zabawki – wszystkie modele powstają z siatki wyciętej z płaskiej kartki papieru, ale po kilku prostych ruchach mogą zamienić się w przestrzenne zwierzątka albo ludziki. Projekty dopasowane są do możliwości manualnych i percepcyjnych dzieci w danym wieku, dlatego ich wykonanie jest łatwe i daje mnóstwo satysfakcji małym i ciut większym konstruktorom

 

„Wycinanki składanki” Entliczek Pentliczek, Trzylatki

"Wycinanki składanki" Entliczek Pentliczek, Trzylatki

Dzieci uwielbiają trzeci wymiar, nie tylko w grach komputerowych i animacjach. Fajnie jest z kartki papieru zrobić wilka lub owieczkę, a jeszcze zabawniej odegrać scenkę z własnoręcznie złożonych zwierzątek! Niech złe wilki zapolują na zające w papierowym lesie… Wyobraźnia nie zna granic, a satysfakcja po samodzielnym złożeniu papierowego zwierzaka gwarantowana. Projekty zawsze dostosowuję do możliwości manualnych dziecka, stąd w portfolio zarówno prościutkie projekty dla trzylatków jak i bardziej skomplikowane modele dla dzieci, które poradzą sobie z krówką lub owieczką zbudowaną z dwóch elementów konstrukcyjnych. Modele projektuję tak, żeby można je było zrealizować bez użycia kleju.

 

"Wycinanki składanki" Entliczek Pentliczek, Pięciolatki

„Wycinanki składanki” Entliczek Pentliczek, Pięciolatki

"Wycinanki składanki" Entliczek Pentliczek, Pięciolatki

„Wycinanki składanki” Entliczek Pentliczek, Pięciolatki

 

Wszystkie zabawki pochodzą z publikacji Wydawnictwa Nowa Era: Pakietów Entliczek Pentliczek, Trzylatki, Czterolatki i Pięciolatki, Wycinanek do pakietu „Raz, dwa trzy, teraz My” a także podręcznika do nauki języka angielskiego „Let’s Play!”

 

 

Invalid Displayed Gallery